Strefy w salonie. Dopasuj salon do własnego stylu życia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokój dzienny to miejsce, które pełni wiele funkcji w każdym domu. Tutaj toczy się życie rodzinne i spotkania z przyjaciółmi. W salonie jest miejsce na długie maratony filmowe, na popołudniową drzemkę. Jakie strefy powinny znaleźć się w salonie, aby każdy z domowników mógł się zrelaksować? O tym w niniejszym artykule.

 

Strefy w salonie – dla dorosłych i dzieci

Wyznaczenie strefy w pokoju dziennym odbywa się zazwyczaj dzięki odpowiedniemu ustawieniu mebli. Możesz wykorzystać niskie komody, gablotki czy szafki. Pamiętaj, żeby nie ustawiać ich zbyt dużo, aby nie przytłoczyły wnętrza. Meble muszą być tak poustawiane, żeby można było swobodnie poruszać się po salonie. Przyjmuje się, że miejsca najczęściej uczęszczane powinny mieć 100-120 cm szerokości.

Do wydzielenia strefy w salonie świetnie nadaje się sofa, szczególnie gdy salon jest otwarty na kuchnię.

Jeśli w Twoim mieszkaniu każdy z domowników ma swoją sypialnię, w salonie możesz stworzyć strefę wypoczynku dla dorosłych i dzieci. Do salonu wybierz sofę, na której będzie można się zrelaksować podczas oglądania telewizji czy grania w planszówki. Lubisz przyjmować gości, postaw na narożnik i pufy. Pufy mogą być w innym kolorze niż sofy. Nie zawsze muszą być z tej samej rodziny. Jeśli powierzchnia na to pozwala warto zainwestować w dwie sofy 2 i 3 osobową. Miejsce do siedzenia zawsze w cenie.

Kiedy musisz przenocować rodzinę lub znajomych, zakup sofę z funkcją spania. Na rynku jest ogromny wybór sof. Począwszy od stylu kończąc na kolorach. Wybierając sofę do domu nie kieruj się tylko wyglądem, ale przede wszystkim stylem życia jaki prowadzisz.

Innym sposobem na wydzielenie stref w salonie jest zabawa kolorem. Ale pamiętaj, żeby nie przesadzić z ich ilością, bo wprowadzi to nie potrzebny chaos we wnętrzu. Jak zatem ugryźć temat koloru? Możesz konkretnym strefom nadać inne barwy. Na przykład ścianę za sofą pomaluj ciemniejszym kolorem, resztę ścian pokryj jasnym kolorem farby np. bielą lub beżem.

Ciekawym pomysłem na wyodrębnienie strefy w salonie jest ażurowa ścianka. Jest przydatna w sytuacji, kiedy w pokoju dziennym musisz zaaranżować miejsce do pracy. Szczególnie w czasach covidu jest to miejsce niezwykle potrzebne. Ażurową ściankę można zamówić w różnym kształcie i kolorze. Taka ścianka doda charakteru Twojemu wnętrzu i możesz ją dopasować do każdej aranżacji.

W większych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się ścianki z metalu i szkła. Jeśli lubisz wnętrza industrialne, możesz zastosować to rozwiązanie. W małym pomieszczeniu zrezygnuj z przeszklenia i zastosuj jedynie konstrukcję z ramy.

 

Aby przestrzeń salonowa była funkcjonalna, musi mieć odpowiednią ergonomię. Dlatego aranżując wnętrze warto wcześniej przemyśleć strefy, które ułatwią Tobie funkcjonowanie. Dzięki sprytnemu podziałowi będzie Ci się lepiej odpoczywało, pracowało, sprzątało – po prostu lepiej mieszkało.

Wszystkiego niesztampowego:)

Opublikowany w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *