Projekty wnętrz online. Szybko i wygodnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A co jeśli chcesz teraz zamówić projekt wnętrza online, w planach masz remont jednego pomieszczenia albo całego mieszkania. Możesz zamówić szybki projekt wnętrza online.  Lato przed nami i wreszcie jest odpowiedni moment na remont mieszkania. Wszyscy którzy czekają na tą porę roku, aby przeprowadzić metamorfozę mieszkania jest to ostatni dzwonek na zamówienie projektu wnętrza online. Nie od dziś wiadomo, że na projekt wnętrza czeka się dość długo. Czy to oznacza, że musisz zmienić swoje plany co do wymarzonego wnętrza i poczekać na przyszły rok?
Nie musisz. Chcemy Tobie pokazać, że wcale nie trzeba czekać na to, aby projektant pojawił się w Twoim domu. Jak to zrobić?
Zamówić projekt wnętrza online. Na projekt wnętrza od nas nie musisz czekać tygodniami. Wykonujemy szybkie inspiracyjne projekty wnętrz. W skład inspiracyjnego projektu wnętrza wchodzi WIZUALIZACJA wnętrza w wymiarze 3D oraz rzut funkcjonalny w wymiarze 2D. Jest to rysunek wykonany w programie projektowym z rozmieszczeniem elementów wyposażenia wnętrza wraz z opisem kolorów ścian, podłóg, mebli, płytek. Zawiera także Moodboard – tablicę inspiracji wnętrza, propozycję ustawienia pasujących ze sobą mebli, materiałów, elementów dekoracyjnych oraz kolorystykę.
Możesz samodzielnie zrobić pomiary pomieszczeń, podesłać je projektantowi i czekać na projekt.
Projektant będzie od Ciebie potrzebował rzutu pomieszczenia z góry. Jeśli posiadasz plan deweloperski po prostu przesyłasz go do projektanta i gotowe. Natomiast jeśli nie posiadasz takiego rzutu, to nanieś pomiary pomieszczenia na kartkę papieru. A jak dokonać pomiaru?
INWENTARYZACJA MIESZKANIA – OD CZEGO ZACZĄĆ?
Na początek sprawdź rzut planu, który posiadasz czy zgadza się z stanem faktycznym. Jeśli nie, nanieś zmiany i dopiero dokonaj pomiaru. Koncentrowanie się na jednym pomieszczeniu i mierzenie wszystkich branż na raz gwarantuje duże błędy. Żeby o niczym nie zapomnieć, najlepiej mierzyć pomieszczenia branżami:
  • wymiary ścian zarówno w  pionie jak i poziomie, wszystkie słupy, schody, otwory drzwiowe, okienne (mierzymy wysokość, szerokośc oraz odległość od podłogi do parapetu), wszelkie skosy. Dodatkowo najlepiej jest wymierzyć pomieszczenie wzdłuż i wszerz, aby mieć pewność, że ściany są dobrze pomierzone.
  • wymiary sufitów w każdym pomieszczeniu, należy to robić, ponieważ często w starym budownictwie różnice w wysokości mogą być znaczne.
  • wymiary hydrauliki, czyli wymiary wszystkich punktów wodnych w łazience i w kuchni. Włączamy w to także odpływy kanalizacyjne. Dokonujemy dwóch pomiarów do każdego punktu (podajemy odległość od podłogi oraz odległość od najbliższej ściany). Wymiary podłączenia do pralki i wc najlepiej zaznaczyć innym kolorem, żeby nie pomylić ich z innymi.
  • wymiary elektryki, czyli mierzymy wszystkie gniazdka, punkty oświetleniowe, włączniki światła. Pomiaru gniazdek dokonujemy od krawędzi ramki lub od osi gniazdka. Konieczne podanie jest dwóch wymiarów dla każdego punktu, jak w przypadku hydrauliki, ponieważ w kuchni oraz w łazience gniazdka mieszczą się na różnych wysokościach.
  • wymiary grzejników, to ważny element każdego pomieszczenia i nie można o nim zapomnieć, przy planowaniu remontu mieszkaniu. Wymiary grzejników podajemy licząc odległość od podłogi i od najbliższej ściany. Oprócz odległości mierzymy także jego wysokość i szerokość.
  • pozostałe elementy, czyli skrzynki gazowe, teletechniczne, rewizje, wentylacja. W kuchni i w łazience oznacz miejsca, gdzie znajdują się wentylacja oraz wentylatory elektryczne. Jest to niezwykle ważne przy projekcie szafek kuchennych czy podwieszanych sufitów.
  • dokumentacja fotograficzna– rób zdjęcia we wszystkich pomieszczeniach. Nie polegaj na swojej pamięci, ponieważ gdy będzie potrzeba powrócić do szczegółów, to dzięki zdjęciom o niczym nie zapomnisz.
Może to wszystko brzmi skomplikowanie, ale jeśli skupisz się na mierzeniu, to zobaczysz że wszystko pójdzie jak z płatka.
Wszystkiego niesztampowego 🙂
Opublikowany w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *