Moje dziecko idzie do szkoły! Jakie wybrać biurko dla pierwszoklasisty?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy rok szkolny, szczególnie dla dziecka, które po raz pierwszy idzie do szkoły, wiąże się z odpowiednimi przygotowaniami. Kupujesz przybory szkolne, plecak, książki. Nie zapominaj o tym, że kolorowe zeszyty to nie wszystko. Twoje dziecko musi jeszcze mieć odpowiednie warunki do nauki i odrabiania lekcji. Podpowiemy, jakie wybrać biurko dla pierwszoklasisty, jakie wybrać do niego krzesło i na co zwrócić uwagę wybierając biurko dla dziecka.

Biurko dla dziecka – wysokość i wymiary biurka dla dziecka!

 

Biurko jest najważniejszym meblem w pokoju dziecka, ponieważ będzie przy nim spędzać większość czasu. Ważne jest ustawienie go w takim miejscu, gdzie będzie dostęp do światła słonecznego. Ustaw biurko bokiem do okna lub przodem.

Wybierając biurko dla dziecka zwróć uwagę na jego wysokość. Biurko dla pierwszoklasisty możesz wybrać takie jak dla dorosłej osoby. Twoje dziecko szybko urośnie, a na pewno nie chcesz zmieniać biurka co rok. Jednak możesz też zakupić biurko z regulowaną wysokością. Wymiary biurka dla dziecka powinny być dostosowane do wielkości pomieszczenia. Wystarczające będzie to o wymiarach 70×120 cm. Nad biurkiem możesz umieścić przybornik i półki, gdzie dziecko będzie mogło odłożyć kredki, pisaki i zeszyty ćwiczeń.

 

Do biurka koniecznie wybierz krzesło z regulowaną wysokością, które będzie rosło razem z nim. Taki wybór zapewni Twojemu dziecku komfort nauki podczas całego roku szkolnego. Dobrym rozwiązaniem będzie także podpórka dla nóg, która pozwoli zachować dziecko prawidłową postawę podczas siedzenia.

Wszystkiego niesztampowego:)

Opublikowany woznaczone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *