Jaki wybrać styl w mieszkaniu?

Kiedy zapytać jaki problem przy urządzaniu wnętrza pojawia się najczęściej, to zaraz po wyborze kolorów najczęściej pada odpowiedz na jaki styl postawić. Wynika to z tego, że tak na prawdę w każdym stylu coś się nam podoba, i nie chcemy zrezygnować z żadnego z nich. Często podążamy za modą i kupujemy rzeczy, które do nas nie pasują.  Często zdarza się także, że podpatrzymy fajną kuchnię u znajomych czy rodziny i zapragniemy mieć taką samą u siebie. Niestety często również zapominamy, że każdy jest inny i ma inne potrzeby jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Dlatego nie podążajmy ślepo za innymi, nie ulegajmy presji środowiska.

Więc jak znaleźć swój styl?

1.Na początek zbieraj wszystko, co się Tobie podoba. Przeglądaj magazyny wnętrzarskie i wycinaj zdjęcia. Inspiracji możesz szukać także na Pintereście i zapisywać zdjęcia w folderze. Nie zapominaj także o ulubionych blogach, gdzie na pewno znajdziesz podpowiedzi co do wyboru stylu i inspiracji.

2.Drugim krokiem w poszukiwaniu własnego stylu będzie eliminacja tego, co przygarnąłeś w chwili ekscytacji. Krótko mówiąc (pisząc J) zostaw tylko to, co czujesz że jest Twoje. Pewnie sobie myślisz, że w ten sposób wyrzucisz coś wartościowego. Ale spójrz na to z drugiej strony. Dzięki temu zabiegowi więcej zyskasz niż stracisz. Ponieważ zdecydujesz się na jeden styl i w ten sposób można skoncentrować się wyłącznie na szukaniu rzeczy do niego pasujących. A co za tym idzie oszczędzasz czas i pieniądze.

3.Kolejny krok to analiza zdjęć pod kątem danych elementów wystroju wnętrza. Spójrz na swój wybór i dokonaj podsumowania. Preferujesz kolory jasne, pastelowe czy zdecydowane. Zastanów się, jakie materiały wykończeniowe chętnie widziałbyś w swoim wnętrzu. Możesz wybierać pomiędzy drewnem ciepłym a zimnym, kryształ, szkło, wiklina czy rattan. Nieodzownym elementem każdego wnętrza są tkaniny. Pomyśl, czy wolisz te bardziej szorstkie a może przytulne i miękkie.

Mam nadzieję, że teraz już łatwiej będzie Tobie określić styl wnętrza wraz z moimi wskazówkami. Podziel się swoimi przemyśleniami na naszym profilu na FB!

Wszystkiego niesztampowego 🙂

Opublikowany w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *