Jak zaaranżować regał w salonie!

 

Regał w salonie ma przede wszystkim pełnić funkcję przechowywania! I nie ważne w jakim stylu urządzisz salon, zawsze dobierzesz do niego odpowiedni regał. Czas wybrać odpowiedni do Twojego salonu!

 

Regał otwarty czy zamykany? 

To już zależy od tego, co będziesz w nim przechowywać. Jeśli wolisz, żeby wszystkie zastawy i bibeloty schować przed kurzem, to najlepiej wybrać regał zamknięty. Natomiast jeśli kolekcjonujesz prace ulubionego artysty lub lubisz czytać książki i otaczać się nimi, to najlepszym rozwiązaniem będzie regał otwarty.

Dzięki regałom można stworzyć niepowtarzalny klimat w Twoim wnętrzu. Wybierając regał do swojego salonu kieruj się stylem wnętrza. Jeśli Twoje wnętrze urządzone jest w stylu nowoczesnym, to wybieraj regały w stylu nowoczesnym. Natomiast na rynku jest szeroka gama regałów w różnym stylu od klasycznych po industrialne czy ostatnio modne boho. Regały mają tą zaletę, że łatwo dopasowują się do wnętrza i dzięki nim jesteś w stanie zapełnić każdą wolną przestrzeń w pomieszczeniu.

 

Jakie funkcje może pełnić regał w salonie?

Oprócz przechowywania książek, w dzisiejszych czasach jest także miejscem do przechowywania dokumentów. Co raz więcej osób pracuje z domu, prowadzi własną działalność gospodarczą. A tym samym potrzebuje miejsca na segregatory i inne dokumenty, które trzeba gdzieś poukładać.

W przypadku małych mieszkań lub drogich rozwiązań, co do wydzielenia pomieszczenia, regał może pełnić funkcję ścianki. Jeśli salon jest również sypialnią, regał może oddzielić tą część od innych pomieszczeń, a pomieszczenie nadal tworzy jedną całość.

Na rynku masz do wyboru ogrom różnych regałów. Regały biblioteczne dla miłośników książek, regały loftowe dla entuzjastów tego stylu, regały stojące, regały wiszące lub regały schodkowe itd. Wszystkie te regały mogą pełnić również funkcję dekoracyjną Twojego salonu.

 

 

 

Jak utrzymać porządek w regale otwartym?

Świetnym rozwiązaniem na utrzymanie porządku w regale z otwartymi półkami jest zastosowanie pudełek. Możesz w nich przechowywać przedmioty, których używasz rzadziej lub są na tyle małe, że można schować je do pudełka.

Jeśli jesteś bibliofilem, swoje książki możesz ułożyć kolorystycznie. Dzięki temu zabiegowi, pomimo wyeksponowaniu książek, przestrzeń będzie wyglądała na bardziej uporządkowaną.

 

Regał modułowy w salonie!

 

System modułowy regału daje Tobie nieograniczone możliwości tworzenia kombinacji. To od Ciebie zależy, jaki zastosujesz w swoim wnętrzu. Regał modułowy jest nie tylko praktyczny, ale także trwały i prosty w montażu. Możesz na nim wyeksponować swoje ulubione winyle, perfumy czy zdjęcia. I choć prosty system półek został wymyślony 60 lat temu, nadal jest idealnym meblem do przechowywania.

 

Regały w salonie uporządkują przestrzeń i uczynią go praktycznym oraz przytulnym. Możesz zapomnieć o porozrzucanych dokumentach i nie ciekawie wyeksponowanych ozdobach. Bo w uporządkowanej przestrzeni efektywniej się odpoczywa i pracuje.

 

Wszystkiego niesztampowego 🙂

Opublikowany w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *