Jak urządzić sypialnię, kiedy na świecie pojawi się niemowlę, czyli sypialnia dla trojga.

 

Często jest tak, że pierwszym pokojem niemowlaka jest sypialnia rodziców. Wtedy warto rozplanować tak przestrzeń, żeby każdy miał swoje miejsce. 

Przede wszystkim sypialnia powinna pozostać sypialnią, czyli być przytulna i sprzyjająca wyciszeniu i uspokojeniu, jednocześnie praktyczna i przyjazna dziecku. 

Dlatego wydziel strefę dla malucha, która będzie jego pokoikiem. Nawet w najmniejszym metrażu jest to możliwe. Wystarczy parawan albo inne przepierzenie, które sprawi, że powstanie mały pokoik.  

Przekonasz się, że ten prosty trik jest niezwykle ważny. Parawan pozwala na swobodne korzystanie z sypialni w czasie snu dziecka. Chociażby zapalona przez Ciebie lampka nocna nie będzie go raziła w oczy, a ty możesz swobodnie czytać. Jeśli chodzi o oświetlenie to nie tylko przy bobasie, ale w ogóle sprawdzają się lampy z regulacją natężenia światła. 

Poza łóżeczkiem jest kilka ważnych mebli, ale bez nich możesz się obejść. I tak np. blat komody czy twoja toaletka bez problemu zastąpią przewijak. Dobrym pomysłem jest wybór łóżeczka z szufladą. Warto również wykorzystać wolną przestrzeń ścian i powiesić kieszenie. Nie zajmują dużo miejsca, a są bardzo pojemne.   

I łóżko i łóżeczko w sypialni są najważniejsze. Wobec tego pamiętaj, aby je właściwie ustawić. Postawione zbyt blisko grzejnika i okna mogą źle wpłynąć na wypoczynek malca.  

Ostatnia wskazówka. Może warto na ten czas wynieść z pokoju sypialnianego część dekoracji i wyposażenia, aby łatwiej funkcjonowało się na tej przestrzeni. 

Wszystkiego Niesztampowego 🙂

Opublikowany w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *