Jak urządzić pokój dziecięcy?

 

 

 

 

 

Przygotowując do remontu pokój dziecięcy warto podzielić go na kilka sfer.

W sferze nauki umieść meble, które będą ergonomiczne. Postaw na meble, które są regulowane i będą rosły razem z Twoim dzieckiem. Miejsce, w którym będzie uczyć się dziecko powinno być dobrze doświetlone. Biurko najlepiej umieścić prostopadle do naturalnego oświetlenia, jakim są promienie słoneczne. Lampkę stawiamy po tej stronie w zależności od tego czy dziecko jest praworęczne czy  leworęczne.

W sferze odpoczynku umieść wygodne łóżko, aby dziecko mogło odpocząć i dobrze się wyspać. Wybierając łóżko dla dziecka pamiętaj także o wygodnym materacu. Jego odpowiedni wybór to nie tylko wygoda dla dziecka, ale przede wszystkim dobry sen i odpowiedni rozwój.

 

 

W sferze zabawy warto umieścić skrzynie, aby dziecko mogło schować swoje ulubione zabawki. Skrzynie lub worki na zabawki pełnią jeszcze jedną rolę, ułatwiają utrzymanie porządku w pokoju dziecka. Dla większych dzieci do sfery zabawy można wstawić pufę lub sofę.

 

Ważnym elementem każdego pokoju dziecięcego są meble. Wybierając  je należy zaznajomić się z jakiego materiału są wykonane. Zdecydowanie najlepsze będą te wykonane z drewna. Do malowania pokoju dziecięcego wybieraj ekologiczne farby, bezpieczne dla dzieci. Jeśli masz w domu alergika, to zwróć uwagę na dobór odpowiedniej farby do jego pokoju. Koniecznie trzeba zabezpieczyć meble z ostrymi kantami, grzejniki zabudować, a kontakty zabezpieczyć, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy.

 

 

Każde dziecko marzy o namiocie w pokoju, zamku czy aucie. Dobrym rozwiązaniem w pokoju dziecka będzie pomalowanie jednej ściany farbą tablicową, aby dać się wykazać małym artystom.

Wszystkiego niesztampowego 🙂

Opublikowany w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *