Jak urządzić małą sypialnię na poddaszu?

jak-urzadzic-mala-sypialnia-na-poddaszu

 

 

 

 

 

 

 

 

Sypialnia na poddaszu wielu osobom sprawia trudności w aranżacji. Wielu inwestorów nie ma pomysłu na zagospodarowanie pomieszczenia na poddaszu. Natomiast poddasze jest odpowiednim miejscem na stworzenie kameralnej sypialni z dala od pozostałych domowników. Może być odpowiednim miejscem na relaks po ciężkim dniu. Dzięki kilku pomysłom i zastosowaniu kilku ważnych zasad w prosty sposób poradzisz sobie z urządzeniem sypialni na poddaszu.

 

Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Praktyczne porady

Kluczowe pytanie to umeblowanie sypialni na poddaszu. Odpowiednie ustawienie mebli równa się funkcjonalne pomieszczenie. Jak zatem ustawić meble? Na poddaszu zazwyczaj są skosy. Łóżko najlepiej ustawić w miejscu, gdzie wezgłowie nie będzie znajdować się w najniższym miejscu pomieszczenia. Jednak istnieją zwolennicy ustawienia łóżka w najniższym punkcie tuż pod oknem szczytowym. Pamiętaj także o odpowiednim rozmiarze łóżka, aby był do niego dostęp z dwóch stron.
Skosy na poddaszu to świetne miejsce na zagospodarowanie tej przestrzeni na głębokie szafki. Zyskujesz dużo miejsca do przechowywania. Chyba nie znam osoby, która twierdzi, że ma go za dużo.

 

jak-urzadzic-mala-sypialnia-na-poddaszu

 

Porady na małą sypialnię na poddaszu

Podstawę stanowią kolor i styl pomieszczenia. Zaaranżowanie małej sypialni na poddaszu w jasnych kolorach sprawi, że mała sypialnia optycznie wyda się większa. Idealnym stylem wpisującym się w jasne kolory jest styl skandynawski. Biele, szarości, drewno i przytulne tkaniny to idealny przepis na urządzenie małej sypialni, ale też innego małego wnętrza.

 

jak-urzadzic-mala-sypialnia-na-poddaszu
Jak to mówią – do odważnych świat należy. Jeśli nie boisz się ciemnych kolorów, pomaluj jedną ścianę w zdecydowanym kolorze np. w granacie lub zieleni. Musisz pamiętać, by ciemniejszą ścianę skontrastować z białym skosem i jasnymi meblami oraz dodatkami. Na szczęście, sypialnia na poddaszu może wyglądać nie tylko pięknie, ale może też być funkcjonalna.

Wszystkiego niesztampowego:)

Opublikowany w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *