Jak sobie poradzić z dekoracją ścian oraz podłóg w łazience?

Jak sobie poradzić z dekoracją ścian oraz podłóg w łazience?

Łazienki mają podobne urządzenia sanitarne, a jednak bardzo się od siebie różnią.  Awansowały społecznie już lata temu i dziś łazienka traktowana jest na równi z innymi pomieszczeniami. Zdarza się, że na jej wykończenie i wyposażenie wydajesz majątek. Prawda?

Dlaczego? Wystarczy spojrzeć wstecz, jak na przestrzeni lat zmieniła się rola łazienki. Wcześniej pełniła tylko funkcję higieny, a teraz jest również miejscem relaksu i regeneracji.  Dzisiaj w ślad za tym zmianami podąża technologia i urządzenia.

Dlatego zapraszam Ciebie w świat kreatywny, ponieważ wybierając odpowiedni sposób wykończenia ścian i posadzki możesz wykreować wnętrze swojej łazienki. Nie obawiaj się kolorów i kontrastów faktur, a wyczarujesz efekty. Ważne jest, żebyś wybrała jeden motyw przewodni, akcent wyrazistego koloru, wzór czy fakturę. Zobaczysz Twoja aranżacja zrobi wrażenie.

Zdecydowanie wyróżniają się płytki imitujące drewno, beton, kamień, skorodowany metal, skórę czy tkaninę.

Wszystko zależy od tego, co lubisz i jaką chcesz przestrzeń wykreować. To determinuje Twój wybór.

Płytki imitujące drewno ocieplają wnętrze i dodatkowo sprawiają, że przestrzeń prezentuje się stylowo i nowocześnie. Sprawdzą się do pokrycia podłogi w całym pomieszczeniu, ale możesz je także wykorzystać jako dekoracyjny akcent do wydzielenia strefy kąpielowej.

Beton – dzięki jego zastosowaniu możesz uzyskać styl loftowy jak również stworzyć nowoczesną przestrzeń.

Stosując płytki imitujące metal w odcieniu rdzawym ocieplisz chłodny klimat stylu industrialnego.

Dla śmielszych polecam graffiti, haft czy reprodukcje dzieł znanych artystów.

Kochana, do odważnych świat należy! Rzeczywiście odbiegają od klasycznego wzornictwa i są nieoczywiste. Jeśli zdecydujesz się,  sprawdzają się do wykorzystania punktowo i  na większych powierzchniach.

Wszystkiego Niesztampowego 🙂

Opublikowany w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *