Jak odmienić łazienkę tanim kosztem!

jak-odmienic-lazienke-tanim-kosztem

Urządzenie łazienki tanim kosztem jest dzisiaj o wiele łatwiejsze. Zastanawiasz się jak tanio ją zaaranżować? W tym artykule dowiesz się, jakich użyć materiałów, aby łazienka nie pochłonęła ogromnej ilości pieniędzy.
Pierwszym krokiem będzie odpowiedzenie sobie na pytanie, czy będziesz remontować łazienkę czy urządzać ją od nowa. W przypadku pierwszego rozwiązania musisz ocenić, czy wszystkie elementy wyposażenia łazienki potrzebują wymiany. Może się okazać, że płytki są nadal w dobrym stanie i wystarczy je tylko odmalować. Natomiast jeśli trzeba łazienkę stworzyć od nowa, to w ostatnich czasach dobrym i tanim rozwiązaniem jest wyłożenie łazienki płytkami tylko w miejscu styczności z wodą. Przede wszystkim pod prysznicem, za wanną i nad umywalką. Pozostałe ściany możesz pomalować farbą odporną na wodę i pleśń.

Farba w łazience

W łazience na ścianach, oprócz płytek, można zastosować farby, beton lub tynki dekoracyjne. Jest to tani sposób na aranżację łazienki. W takich warunkach świetnie sprawdzą się emulsyjne wyroby lateksowe i winylowe oraz mieszane. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem okna w łazience, możesz zastosować w łazience farbę lateksowo-akrylową, która jest odporna na wilgoć, ale nie przepuszcza pary wodnej. Warto też sięgnąć po farbę emulsyjną z cząsteczkami kwarcu i cząsteczkami krzemianowymi. Są nie tylko odporne na zmywanie i szorowanie, ale też oddychają.

Tanie płytki do łazienki

Jeśli płytki i podłoga w Twojej łazience nie są zniszczone, a Tobie znudziła się ich kolorystyka, pomaluj płytki emalią w wybranym przez siebie kolorze. Emalie mają to do siebie, że po ich użyciu płytki staną się matowe, ale są świetnym rozwiązaniem na tanią odmianę łazienki. Emalią możesz malować także fugi. Jeśli płytki położone są tylko do jakiejś wysokości, to resztę ściany pomaluj farbą w kontrastującym kolorze.

Tapeta na efektowne i tanie ściany w łazience

W łazience zastosuj tapetę winylową, która dzięki swojej grubszej warstwie jest odporna na wilgoć Popularne w łazience są także fototapety. Fototapeta nada łazience nie tylko oryginalności, ale w zależności od wybranego zdjęcia, może też optycznie powiększyć małą łazienkę.
Przede wszystkim zaplanuj budżet na łazienkę i na bieżąco go weryfikuj. Kiedy już wybierzesz materiały, które chcesz zastosować w własnej łazience, na ile to możliwe, sprawdź jak wyglądają w stacjonarnym sklepie. Następnie znajdź je w intrenecie, bo może się okazać, że w sklepie online kosztują mniej.

Wszystkiego niesztampowego:)

Opublikowany w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *