Funkcjonalne wnętrze w 7 krokach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projektując własne wnętrze musisz pamiętać o jego funkcjonalności. Inaczej projektuje się wnętrze dla niskiej osoby a inaczej dla wysokiej. Odpowiednie rozplanowanie poszczególnych elementów da Tobie możliwość wygodnego korzystania z danego pomieszczenia.

Planując własną przestrzeń weź pod uwagę potrzeby Twoje i Twojej rodziny. Tzn. czy projektowana przestrzeń ma pełnić funkcje wypoczynku, a może pracujesz z domu i chcesz stworzyć kącik na biurko. Zawsze zastanów się czego potrzebujesz, czego oczekujesz od własnego mieszkania. Jak ma Tobie służyć?

 

Żeby dobrze je zaprojektować weź pod uwagę kilka rzeczy:

 

  1. Zrób plan remontowanego pomieszczenia (jeśli masz plany pomieszczenia zrób kopie) i narysuj, co chcesz żeby się tam znalazło
  2. Zapytaj siebie lub członków rodziny o oczekiwania względem projektowanego pomieszczenia.
  3. Zrób listę rzeczy, które powinny znaleźć się w danym pomieszczeniu.
  4. Na plan nanieś kilka wariantów ustawień mebli, byś mogła wybrać ten, który najbardziej do Ciebie przemawia.
  5. Rysując różne warianty ustawienia mebli pamiętaj o odpowiednim usytuowaniu ich względem okna (np. pokój dziecka i biurko tyłem do okna)
  6. Ustawiając meble na planie pomieszczenia zwróć uwagę na ciąg komunikacyjny, by żadne z mebli nie utrudniało swobodnego poruszania się po pomieszczeniu.
  7. W każdym z projektowanych pomieszczeń zaakcentuj jedno miejsce, które będzie przyciągać uwagę (może to być np. ściana TV). Tak się składa , że każde pomieszczenie może pełnić kilka funkcji, aby je odpowiednio zaakcentować możesz użyć różnych materiałów lub kolorów np. kuchnia oprócz strefy przygotowania posiłków może pełnić funkcje jadalni, a także funkcje biurka do pracy czy odrabiania lekcji przez dzieci.

Wszystkiego niesztampowego 🙂

Opublikowany w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *