Czarny kolor we wnętrzu. Tak czy nie?

Wybierając kolor do wnętrza z pewnością czarny kolor nie jest pierwszą barwą na którą stawiamy. Kolor ten wybierają przeważnie osoby lubiące eksperymentować z aranżacją. O ile sięganie po czarny kolor w przypadku urządzania wnętrz wydaje się dziwne, o tyle w przypadku ubioru chętnie wybieramy ten kolor. Natomiast czarny kolor jest kolorem ponadczasowym i eleganckim. Chcę Tobie pokazać, że użycie go we wnętrzu nie jest złym wyborem.

Zastosowanie czarnego koloru na ścianie wpisze się zarówno we wnętrza stylizowane jak i nowoczesne. Użycie tego koloru na jednej ścianie w salonie, sprawi że pomieszczenie nabierze eleganckiego charakteru. Czarny występuje coraz częściej także w kuchni i łazience. Trafionym i uniwersalnym pomysłem jest zastosowanie płytek w postaci klasycznej szachownicy na podłodze, czy jako kafle kuchenne.

Czarny kolor: jak go łączyć

 

  • Połącz go z innymi kolorami. Pięknie komponuje się z bielą, szarością, żółcią, czerwienią, turkusem
  • Nie stosujemy czarnego koloru w miejscach zacienionych, ponieważ możemy uzyskać smutny efekt. Jeśli masz bardzo wysokie pomieszczenie z dużymi oknami , dobrze doświetlone i stolarkę drzwiową w kolorze bieli, możesz uzyskać bardzo ciekawy rezultat.
  • Surowość czarnego koloru złagodzi naturalne drewno, które dodatkowo ociepli wnętrze.
  • Jeśli nie możesz pozwolić sobie na czarną ścianę w pomieszczeniu, do aranżacji wnętrza możesz użyć czarnych mebli, które będą doskonale zdobić.
  • Fantastycznym wyborem będą także dodatki w kolorze czerni
  • W małym pomieszczeniu zastosuj farbę z matowym wykończeniem, ten zabieg sprawi, że ściana optycznie się powiększy.

 

Doskonałym pomysłem na zastosowanie czarnego koloru w pomieszczeniu jest postawienie na farbę tablicową czy na czarną tapetę w delikatne wzory. Takie użycie czarnego koloru przełamuje surowy charakter wnętrza.

 

Nie bój się używać czerni we wnętrzu. Jak widzisz, umiejętnie wykorzystanie tego koloru w pomieszczeniu sprawi, że Twoje miejsce może wyglądać nowocześnie i zawsze będzie na czasie. Baw się czernią i łącz ją z innymi, ulubionymi kolorami.

 

Wszystkiego niesztampowego 🙂

Opublikowany w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *