9 sposobów na tani remont! Jak urządzić mieszkanie tanim kosztem?

 

 

 

 

 

Remont mieszkania zwykle kojarzy się z dużymi nakładami pieniężnymi. To zazwyczaj także wielkie przedsięwzięcie, gdzie wszechobecne są kurz i gruz. A co jeśli powiem Ci, że remont mieszkania może być tani i bez zbędnego bałaganu? Wszystko czego potrzebujesz, to drobne zmiany, dzięki którym Twoje pomieszczenie zyska nowy wygląd. Remont mieszkania powinien zacząć się od planu, dzięki któremu określisz, które pomieszczenia zostaną odświeżone, a które będą remontowane. Jeśli masz mocno ograniczony budżet, skup się na pracach, które możesz wykonać samodzielnie. Zapoznaj się z naszymi sposobami na tani remont!

 

1.Pomaluj płytki – nie musisz kupować nowych płytek. Wystarczy, że je pomalujesz. Jest to szybki sposób na ich zmianę i już po kilku godzinach stare płytki w łazience mogą zyskać nowy blask, a przy tym odmienić pomieszczenie. Na oczyszczone i odtłuszczone płytki nakładamy farbę. Farby do płytek możesz użyć zarówno do ścian jak i do podłogi.

Jeżeli Twoja łazienka nie wymaga większego remontu, a jej słabym ogniwem jest wanna, możesz w tani i szybki sposób odnowić jej oblicze. Metoda ta polega na włożeniu do zniszczonej wanny nowego wkładu akrylowego. Dzięki temu w przeciągu paru godzin odnowisz zarówno model wolno stojący, jak i zabudowany.

 

2.Odnów szafki kuchenne – aby odświeżyć szafki kuchenne bez dużego nakładu finansowego, wystarczy zmienić fronty szafek kuchennych lub po prostu je pomalować. Jeśli zdecydujesz się na któreś z powyższych rozwiązań, to w prosty i szybki sposób zyskasz nową kuchnię, w której aż będzie chciało się gotować.

 

 

 

3.Pomaluj meble – wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zakup nowych mebli jest dość kosztowny. Zamiast zamawiać nowe, może warto odświeży te, które mamy już w domu. Jeżeli nasz mebel wykonany jest ze sklejki lub forniru najlepiej jest użyć farby kredowej. Nie tylko dobrze kryje, ale i nadaje naturalny efekt. Pamiętaj, że wcześniej należy wyczyścić mebel i odtłuścić go benzyną ekstrakcyjną.

Jeśli masz w domu boazerię, to pozbycie się jej z pomieszczenia będzie czasochłonne i będzie wiązało się z bałaganem. Prostszy i szybszy sposób to pomalowanie jej farbą np. w białym kolorze lub pokrycie akrylową bejcą do drewna w kolorze.

 

4.Wytapetuj ścianę – tapetowanie to jeden z najpopularniejszych sposobów na szybką metamorfozę wnętrza. Nie trzeba szpachlować, szlifować ani malować. W jeden dzień nieciekawe pomieszczenie zyskuje zupełnie nowy charakter. Jeśli macie już tapetę, która się Wam znudziła, to możecie przykryć ją inną. Ale nigdy nie wiadomo jak stara tapeta zachowa się pod powłoką nowej. Generalnie najlepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się starej tapety i położenie nowej.

 

 

 

5.Pomaluj ściany – chyba zgodzisz się ze mną, że malowanie ścian to najprostszy i najtańszy sposób na nowe wnętrze. Dzięki zmianie koloru nie tylko wnętrze zyska nowy wygląd, ale Ty również poczujesz się jak w nowym mieszkaniu. Żeby pomalować ściany wystarczy puszka farby w ulubionym kolorze i akcesoria do malowania jak wałek i pędzel. Wcześniej pamiętaj, aby zabezpieczyć podłogę i meble.

 

6.Połóż wykładzinę na starą podłogę – zrywanie starej podłogi wiąże się z dużym przedsięwzięciem. Zakup nowej to duży wydatek. Prostszym sposobem będzie położenie wykładziny na starą podłogę. Jest to prosta i tania metoda na nową podłogę w zaledwie jeden dzień. Nowoczesne wykładziny łatwo się montuje. Poza tym są wytrzymałe i odporne na zabrudzenia. Na rynku znajdziesz szeroką gamę faktur i kolorów, których później możesz użyć w łazience, kuchni czy innym pomieszczeniu. Jeżeli wykładzina do Ciebie nie przemawia, to możesz zakupić nowe panele i położyć je na starą podłogę. To rozwiązanie jest na tyle wygodne, że nie musisz już poziomować podłogi. Do położenia paneli nie trzeba mieć szczególnych umiejętności, ponieważ łączą się ze sobą w prosty sposób.

 

7.Przyklej płytkę na płytki – tak samo jak w przypadku podłogi, można przykleić płytkę na płytki. Jest to ogromna oszczędność pieniędzy i czasu. Bez zbędnego bałaganu. Wystarczy przygotować płytki na przyjęcie kolejnej warstwy i użyć specjalnego gruntu.

 

8.Dekoracje ścienne – świetnym pomysłem na szybkie odświeżenie wnętrza jest zastosowanie cegły czy kamienia na ścianie. Może to być trawertyn czy beton dekoracyjny. Rynek materiałów dekoracyjnych zalany jest wszelkimi imitacjami kamienia dekoracyjnego z gipsu.

Nowoczesnym rozwiązaniem będzie zastosowanie drewnianych paneli ryflowanych na ścianie z TV. Panele ryflowane często są wykorzystywane jako tło dla zestawu kina domowego. Mogą wyznaczać np. część jadalnianą w salonie albo przejście z holu do salonu.

 

 

 

 

9.Dodatki do wnętrz – jeśli nie dysponujemy dużym budżetem na remont wnętrza, możemy dokonać jego odświeżenia za pomocą dodatków i innych elementów. Czasem wystarczy niewiele, aby osiągnąć ogromną zmianę. Dobrym rozwiązaniem jest zmiana zasłon, dywanu, poduszek. Do wnętrza można także wstawić lampy, lustra czy obrazy. Taka baza zawsze dobrze działa na zmianę pomieszczenia. Jeżeli znudziła się nam kanapa lub jest już mocno zniszczona, to najlepszym pomysłem będzie oddanie jej do tapicera.

 

Wszystkiego niesztampowego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *